Фестивальна столиця Східної України
25 - 26 серпня 2017
Тростянець (Сумська обл)
фортеця XVIII ст. Круглий Двір
СЕРГІЙ БАБКІН
Сергій Бабкін (нар. 7 листопада 1978, Харків) — український музикант, актор, автор і виконавець власних пісень. Учасник групи «5'nizza». Тренер 7-го сезону вокального шоу «Голос країни».

5'nizza
Після закінчення Ліцею Мистецтв Сергій Бабкін та Андрій Запорожець продовжують дружити, поступово починають писати і виконувати свої пісні. Роком створення групи можна вважати 2000, коли було придумано назву і спільно написані перші пісні. Одного разу вони влаштували з друзями прогулянку-фотосесію, де червоний колір домінував у одязі. Опісля, переглядаючи фото, торкнулися теми назви свого дуету. Подруга, поетеса Галина Давидова, придумала назву «Красная Пятница», яка всім сподобалася. Трохи пізніше Сергій запропонував прибрати слово «красная», через асоціації з групою «Красная Плесень», і залишити просто «П'ятниця». На наступний день Андрій придумав емблему «5NIZZA».

На студії «М.A.R.T.» за півтори години (чи то з переляку, чи то з метою економії) записали всі 17 пісень, які були складені на той час. Відразу ж на місці їм все звели, «нарізали» 35 болванок. Музиканти самостійно вручну зробили дизайн обкладинки, а потім за допомогою ксерокса розмножили на жовтому папері. Фактично, запис першого альбому, в майбутньому виданого неофіційно, і за кілька тижнів розпроданого через піратську мережу величезними тиражами, обійшовся групі у 30 $.

Влітку 2002-го вирушили на КаZантип, де їх живі пляжні виступи викликали помітний інтерес жителів Z-республіки. На КаZантипі познайомилися з лідером групи «W.K.?» Едуардом Шумейко («Шум»), у якого на фестивалі проходили виступи. Шум настільки був вражений музикою 5'nizza, що домовився з президентом КаZантипу про те, щоб хлопці виступили на головній сцені, після чого групу для себе відкрила велика кількість людей, а перші 35 дисків вирушили в різні куточки СНД.

Через два тижні після КаZантипу, Шум подзвонив до Харкова і сказав: «Хлопці, я можу влаштувати вам приїзд до Москви, кілька виступів в маленьких клубах. Але врахуйте одне, я впевнений, що після цього ваше життя дуже зміниться. Ви можете відмовитися». Звичайно, відмовлятися ніхто не став, і восени 2002 року 5'nizza дає перший концерт в Москві. На ньому були присутні 100 чоловік, але з кожним наступним виступом їх кількість збільшувалася. Через рік на концерті було 1500 чоловік, ще через рік — вже 2500.

Народна популярність швидко привела до численних інтерв'ю на телебаченні, статей в журналах, ротацій на радіо і закордонним гастролям: Америка, Канада, Німеччина, Ізраїль, Латвія, Литва, Естонія, Польща.

У 2005 році вийшов другий альбом групи під назвою «О5».

У 2007 році 16 червня в Кракові (Польща) відбувся останній концерт групи, після чого 5'nizza оголосила про розпад.

Однак після численних прохань шанувальників (вийшло, що ціле покоління яке виросло на музиці 5'nizza ніколи не чуло їх наживо, мріючи побувати на концерті), через 8 років, 4 березня 2015 року група оголосила про об'єднання. 21 квітня на створеному каналі YouTube групи був опублікований кліп на нову пісню «I Believe In You» (в лічені дні вiдео набрало мільйон переглядів), а 1 травня була опублікована друга записана після воз'єднання пісня «Вперёд».

Презентація третього альбому групи запланована на лютий 2017, після чого музиканти планують вирушити в тур на підтримку нового альбому. Наразі заявлені концерти в наступних країнах: Україна (8 концертів), Білорусь (1 концерт), Росія (6 концертів).

Сергій Бабкін
По поверненню з КаZантипу, який став вирішальним для 5'nizza, Сергій Бабкін разом з Сергієм Савенко (кларнет) записав на студії «М.A.R.T.» 30 пісень, написаних ними самостійно, але вибивались з концепції 5'nizza. Також за 5 годин одним махом записали весь наявний матеріал. Сергій знову «нарізав» болванки, купив порожні бокси для двійників, зробив оформлення. Перший екземпляр подарував мамі, а потім друзям і знайомим.

Пiсля того, як 5'nizza стала «всенародно» відомою, з'явився інтерес і до учасників групи. Виявилося, що Сергій Бабкін — актор «Театру 19» і ще автор, композитор і виконавець своїх пісень. Едуард Шумейко запропонував випустити альбом, і з 30 записаних композицій були обрані 16, які стали альбомом «УРА!» (2004). Частина пiсень, що залишилася, лягла в основу альбому «БИС!» (2005).

Трохи пізніше відбулося знайомство з піаністом Юхимом Чупахіним, і близько півтора року хлопці грали втрьох, вперше відвідали Ізраїль, випустили альбом «СЫН» (2005), присвячений синові Сергія. Після приєднання до них бас-гітариста Ігоря Фадєєва був випущений альбом «МОТОР» (2007).

П'ятірка «класичної програми», почала функціонувати в повній мірі з приєднанням ударника — Костянтина Шепеленко.

Сергей Бабкін в першу чергу, перш за все, всупереч усьому — Актор. Не музикант, і навіть не співак. Виконуючи свої пісні, він підходить до цього з театральною подачею, акторським нутром, яке складно кудись сховати. Пісня як міні-спектакль. Слова — текст персонажа.

В квітні 2008 року вийшов альбом «Аминь.ru», це пісні які не знаходили собі мiсця у всіх попередніх альбомах, і потихеньку збиралися, притягаючи до себе собі подібних. Початкова задумка — записати їх просто під гітару, але звукорежисер Володимир Філатов запропонував інший варіант. Разом: акордеон — Григорій Міщенко, гітара — Роман Абашидзе, кларнет — Геннадій Фомін, і Сергій Бабкін — гітара, вокал. Вийшов альбом «Ура!», але на п'ять років старше.

Сергею Бабкіну цікаві музичні експерименти, завдяки чому світ побачили окремі програми (сам Сергій позиціонував їх як нові групи) «Взблатнулось» (стьоб на шансон) і «K.P.S.S.» (названа за першими літерами імен учасників: Костянтин Шепеленко, Петро Целуйко, Станіслав Кононов, Сергій Бабкін) — в першому наближенні рок, але насправді компіляція накопичених вражень, починаючи з юності і по сьогоднішній день, улюбленої музики такого стилю, або чогось близького до цього.

На даний момент «Взблатнулось» і «K.P.S.S.» не граються.

У 2010 році був випущений альбом «Снаружи и Внутри», який, на думку самого артиста, зв'язав акторську пісню з класичною музикою. Цього вдалося досягти завдяки залученню симфонічного оркестру до запису альбому.

У 2012 році група випускає альбом «STAR'YO», вже відомі пісні, записані в новій, незвичній обробцi.

У 2013 році виходить альбом «Сергевна», присвячений дочці. Презентація альбому в Харкові відбулася у Палаці Спорту, в Києві у клубі StereoPlaza.

У 2016 році випущений подвійний альбом «#неубивай». За цей рік Сергій грає більше 100 концертів у складі своєї групи і групи 5'nizza, дає серію ексклюзивних «квартирників» у 6 містах України (Миколаїв, Одеса, Львів, Суми, Дніпро, Запоріжжя).

У жовтні 2016 стає відомо, що Сергій Бабкін стане новим наставником шоу «Голос Країни», сівши в крісло Святослава Вакарчука[3]. Прем'єра нового сезону запланована на 22 січня 2017Прес-зона
Акредитація 2015

Використовуйте наші фотоматеріали у ваших статтях, щоб зробити їх більш яскравими! Не забудьте вказати автора фотографії. Ви також можете використовувати наші відеоматеріали, які можна знайти на офіційному YouTube-каналі СХІД-РОК. Ймовірно, найкращим відео для використання є підсумкове відео фестивалю.

Всі питання за телефоном:
+380 95 090 28 15
+380 98 618 83 35
Інформаційні партнери
Контактна інформація
Загальні питання. Якщо ви шукаєте інформацію, що відсутня на сайті, задайте своє питання щодо фестивалю СХІД-РОК 2016 за адресою info@cxidpok.com Професійні питання. Якщо ви маєте професійні питання чи пропозиції, будь ласка, надсилайте лист на адресу info@cxidpok.com і він обов'язково потрапить до потрібного адресата! Питання розміщення торгівлі. Якщо у вас є питання з приводу розміщення тогрових майданчиків на території фестивалю чи наметового містечка, дзвоніть +38 066 263 5950
+38 098 61 88 335
+38 095 09 02 815
Додаток фестивалю